Жителите на Нови хан излязоха на протест заради зачестили по думите им

...
Жителите на Нови хан излязоха на протест заради зачестили по думите им
Коментари Харесай

Блокадата с жива верига в Нови Хан вече е факт

Жителите на Нови хан излязоха на протест заради зачестили по думите им произшествия след пренасочването на товарните камиони от автомагистрала " Тракия “ през селото. Те упорстват за слагане на легални служители на реда, които да лимитират скоростта.

Местните поданици затвориха пътя през селото с жива верига.

Трафикът на тежките камиони е пренасочен поради спешно положение на част от автомагистралата, която се нуждае от незабавен ремонт.

От Агенция " Пътна инфраструктура “ (АПИ) обявиха за bTV, че пренасочването на пътя е от февруари и се постанова единствено в петък и събота, когато движението е по-интензивно.

" Съоръжението е в доста неприятно положение, знаете автомагистралата е на над 40 години и взехме решение, че е рисково оттова да минава тежкия трафик. В празнични и предпразнични дни там минават по над 40 000 транспортни средства за денонощие, няма обходен маршрут, който да поеме подобен трафик, по тази причина не сме отбили цялото придвижване. Силно се надявам да осъществим периодите и тежкото придвижване да се върне още веднъж на автомагистралата в рамките до към 15 юни “, разяснява Румен Сачански, шеф на Областното пътно ръководство за София.

От Пътната организация се надяват ремонтните действия да приключат за 20 дни и в средата на юни придвижването да се прави единствено по автомагистралата.
Източник: varna24.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР